Koloryzacja włosów za pomocą niewłaściwych środków może wpływać niekorzystnie na ich kondycję, dlatego warto wybierać farby wysokiej jakości, lub też udać się do salonu fryzjerskiego.

Doświadczony fryzjer będzie wiedział, jaką farbę zastosować odpowiednio dla rodzaju oraz koloru naszych włosów, aby otrzymać pożądany efekt. W przypadku częstego farbowania z użyciem farby niskiej jakości może dojść do przesuszenia, łamania włosów, będą one szorstkie oraz matowe.

Co należy wiedzieć przed farbowaniem włosów?

Jak chronić włosy farbowane?

Częste farbowanie włosów może doprowadzić do ich uszkodzenia, rozdwojenia końcówek, włosy stracą swój blask. Dlatego często stosuje się specjalne odżywki, maski, które mogą nawilżać i chronić włosy. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć witaminy, niezbędne składniki odżywcze, jak również odżywka może zawierać filtr UV czy też różne składniki, które będą chroniły włosy przed czynnikami zewnętrznymi, blaknięciem. Kosmetyki do włosów powinniśmy dobierać według ich koloru, możemy wybrać także specjalne kosmetyki do skóry przetłuszczającej się oraz suchej. Odżywki stosujemy po myciu, pozwoli to zabezpieczyć włosy, właściwie ochronić ich kolor. Możemy także raz w tygodniu wykorzystać maskę, która pozwoli nam lepiej odżywić włosy. W przypadku włosów farbowanych warto ograniczyć użycie prostownicy czy też lokówki, ponieważ wysoka temperatura będzie negatywnie wpływała na kolor włosów.

W salonie fryzjerskim możemy liczyć na specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, może być to botoks nakładany na włosy, czy też prostowanie za pomocą keratyny. W ten sposób właściwie zadbamy o włosy, zyskają one naturalny blask. Salony fryzjerskie oferują usługi strzyżenia, modelowania, możemy wykonać w nich profesjonalną koloryzację, repigmentację czy też tonowanie. Fryzjerzy stosują szampony, odżywki oraz farby najwyższej jakości, które nie niszczą naszego włosa, pozytywnie wpływają na jego naturalny wygląd. Dlatego wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z usług fryzjerskich, jeżeli chcą zmienić kolor włosów.

Na profesjonalne usługi związane z odżywianiem, farbowaniem, skróceniem włosów możemy liczyć w salonach fryzjerskich. Na stronie skaczmarzyk.pl możemy zapoznać się z cennikiem oraz usługami, jakie oferuje salon fryzjerski w Krakowie. Możemy liczyć na profesjonalną obsługę, dostępne jest strzyżenie oraz stylizacja dla kobiet oraz mężczyzn, z pewnością doświadczony fryzjer będzie wiedział, w jaki sposób właściwie zadbać o naszą fryzurę.